"Věk je jenom číslo"

Oslava pokračuje

16. srpna 2016 v 21:42 | Pisatelka
Telefonát Alešovi jsem odkládala tak dlouho, že to nevydržel on a zavolal sám. Zrovna jsem si hověla ve vaně plné pěny a nálada se mně moc nezvedala. Rodinné oslavy nemám ráda už od patnácti, kdy mi moje máti darovala krabičku kondomů s průpovídkou, že nebude riskovat, abych ji předčasně udělala babičkou. O to trapnější to bylo, že u toho byla celá naše početná rodina. Kondomy jsem vyhodila hned druhý den do popelnice a od té doby nemám vlastní narozeninové oslavy ráda.
,,Ahoj, děje se něco?"
,,Volám ti už po třetí, copak ty se nedíváš občas na mobil?" zlostně zasyčel Aleš.
Přešla jsem jeho výtku bez poznámky a zopakovala svoji původní otázku.
,,No jasně, že se něco děje. Za prvé volala tvoje matka a důrazně mně domlouvala, abych zase já domluvil tobě. A za druhé taxík bude před domem čekat o půl druhé. Můžeš mi říct, co jste zase s Izabelou prováděly?"
,,Nic," řekla jsem vztekle. ,,Normální dámská jízda na oslavu mých narozenin. Nevím, co všichni mátě, můžu si dělat co chci. Přece nepiju každý den."
,,No pro mě za mě se klidně opíjej každý den, jen nepotřebuji poslouchat třikrát týdně tvou máti, že se chováš jako puberťačka." Alešův hlas přecházel do známého šepotu. Tento stav naznačoval, že má pěkný vztek.
,,Tak ji pošli k šípku. Jsi bývalý zeť, nemá ti co vyvolávat."
,,Máš dojem, že tvoje matka se dá tak lehce odbýt."
,,Nechme toho," povzdechla jsem si. ,,Moje máma se nikdy nezmění a to víme oba. O půl budu stát před domem, nažehlená sexy čtyřicítka."
,,Jen to moc nepřežeň, uvidíme se." řekl Aleš a položil.
Ukázala jsem mobilu prostředníček a chtěla ho položit na vanu. Nevím jak, ale vyklouzl mi z ruky a skončil ve vaně. Vypadla ze mě všechna sprostá slova, co znám a začala jsem hledat mobil pod vodou. Letos to byl třetí, který jsem utopila, a to byl teprve začátek dubna. Obě moje milované děti vletěly do koupelny jako torpéda v domnění, že si jejich drahá matinka minimálně zlomila nohu. Když viděly v mojí ruce utopený mobil, tak Linda jen pronesla něco ve smyslu, že jsem beznadějný případ a odešla. Adam vzal mobil do ruky a začal ho zkoumat.
,,Zkusím ho vysušit, ale nevím, nevím. Mami opravdu bude bezpečnější, když se s mobilem přestaneš koupat."
,,Já se s mobilem nekoupu," řekla jsem zlostně a zabalila se do osušky.
Adam se zašklebil a pokračoval. ,,Bude lepší když ti koupíme nějaký levný za pár kaček."
Obrátila jsem oči v sloup a odešla do ložnice. To si zase vyslechnu kázání. Nemůžu za to, že se mně pořád stávají nějaké nehody. Přitahuju katastrofy jako magnet. Minulý týden jsem v obchoďáku srazila košíkem konzervy s tuňákem. Copak jsem mohla za to, že byly tak blbě postavené, že když jsem objížděla regál, tak jsem ty konzervy shodila. No pravda byla, že jsem se otáčela po jednom fakt ÚŽASNÉM chlápkovi a ty konzervy zaregistrovala až když padaly. Trapně jsem je pak musela sbírat. Pan ÚŽASNÝ si mě stejně vůbec nevšímal, zato pan OCHRANKA si mě vychutnal, když mě nechal ukázkově tuňáky poskládat. No jo, to jsem prostě celá já. Koukla jsem na hodinky a zjistila, že čas mé popravy se nezadržitelně blíží. Naštěstí jsem sexy róbu měla už vybranou, a tak jsem nemusela stát dvě hodiny u skříně a lamentovat, že nemám co na sebe. Jednoduché šaty malinové barvy, černé lodičky, kabelka i stříbrné doplňky už ležely na posteli. Ovšem co udělám se svým obličejem to fakt nevím. Naštěstí se nade mnou slitovala moje praktická a rozumná dcera. Takže za necelou hodinku jsem byla učesaná, namalovaná i oblečená. Lindě se výsledek asi dost líbil, protože vykouzlila úsměv, který jsem u ní už nějaký ten den neviděla a pronesla znalecky.
,,Mami jsi fakt kočka. Vyrazíš všem dech." Políbila jsem Lindu na čelo a poděkovala. Byla to více méně její zásluha.
,,Tak už pojď, taxi čeká," chytla jsem svou dceru za ruku a vyrazily jsme společně na tu OSLAVU mých narozenin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama